TIPY NA VÝLET

Něco o Mikulově


Město zaujme všechny návštěvníky, kteří jsou sportovně založeni. V jeho okolí se nachází více než 1200 km cyklistických tras, které vedou nádhernou přírodou. V rámci projektu „Podpora a rozvoj cykloturistiky na Mikulovsku a v Laa a okolí“ bylo pro zájemce vytvořeno celkem 30 samostatných cyklookruhů s možností stáhnutí GPX souřadnice k vybrané trase. Jednotlivé trasy, včetně délky a obtížnosti jsou uvedeny na stránkách města: "Cyklotrasy Mikulov".

Na své si také přijdou milovníci pěší turistiky a památek, kterých je v Mikulově a jeho okolí velké množství. Více informací pro zájemce lze získat na stránkách Turistického informačního centra Mikulov

Výlety, památky


Cyklostezky vedou mimo jiné i do nedalekého Lednicko-valtického areálu, který byl jako celek zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, coby největší komponovaná krajina Evropy. Na ploše Lednicko-valtického areálu, se nachází celá řada staveb a vodních děl, vybudovaná za doby Liechtensteinů. Jeho dominantou je jeden z nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek Lednice

Atrakce, zábava


Ve městě a jeho okolí se nachází řada míst, kde je možné koupání: Koupaliště Riviéra v Mikulově, lom Mariánský mlýn, Mlýnský rybník, rybník Šutrák, vodní nádrže Nové Mlýny, sloužící jak ke koupání, tak i k rybolovu či windsurfingu, koupaliště Březí u Mikulova, a zejména Aqualand Moravia s několika bazény, včetně termálních a s celoročním provozem.

Každoroční akce v Mikulově


Letos, jako již každoročně vlistopadu, proběhne tradiční akce Svatomartinský Mikulov, tradiční akce, která v sobě spojuje folklor, gastronomii a víno. Návštěvníky čeká jarmark, hudební vystoupení a příjezd svatého Martina na bílém koni v doprovodu krojované chasy. Na zámku se bude konat Svatomartinský košt mladých vín mikulovské vinařské podoblasti a restaurace nabídnou husí menu.

V květnu nás čekají Slavnosti města Mikulov, s oblíbeným turistickým a běžeckým závodem na 6,3 km - Mikulovský kopeček, dále Open air koncerty, představení pro děti, vystoupení cimbálových a dechových kapel, tanečních souborů, jarmark.

V srpnu Mikulovské Pivobraní, v jehož průběhu můžete během dvou dnů ochutnat speciály od mnoha českých a moravských minipivovarů, uslyšíte množství rockových kapel a pro návštěvníky všech věkových kategorií je připravený také bohatý doprovodný program, včetně tematických soutěží, a také je připraven plnohodnotný doprovodný program pro děti a mládež. Děti do 150 cm mají vstup zdarma.

V září opět proběhne Pálavské vinobraní Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik. Děti se mohou těšit na pohádky, dobové tance a písničky, kejklíře i šermířské zápasy a uvidí výcvik dravců. V didaktických dílnách si vyzkouší základy řemesel, například v hrnčířské a mincovní dílně na Horním nádvoří zámku.

A řada dalších akcí, které se ve městě pořádají:

Kalendář akcí města Mikulov